top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraUnici.pl

Szczegóły dorocznej pielgrzymki i odpustu ku czci bł. Unitów A.D. 2023

Zaktualizowano: 7 cze 2023

Serdecznie zapraszamy do udziału w pielgrzymce i dorocznym odpuście ku czci Błogosławionych Męczenników Unickich z Pratulina. Tegoroczne Uroczystości przypadają w terminie 8 - 11 czerwca 2023 r.


Czwartek 8 czerwca (Kostomłoty)

Gości z Polski i z zagranicy zapraszamy już w czwartek na Uroczystość Bożego Ciała. Boska Liturgia rozpocznie się o godzinie 11:00, po Liturgii procesja z Najświętszym Sakramentem podczas której nastąpi poświęcenie pól.

20:00 - koncert muzyki ludowej w wykonaniu zespołu Maniucha i Ksawery.


Piątek 9 czerwca (Kostomłoty, Neple, Kostomłoty) 7:00 - Boska Liturgia w kostomłockiej cerkwi. Po Liturgii wymarsz pielgrzymki ku czci Męczenników Pratulińskich, a ostatni przystanek tego dnia jest w Neplach.

Z Nepli powrót autokarem do Kostomłotów, gdzie na pielgrzymów będzie czekała obiadokolacja i warsztaty muzyczne przygotowujące do śpiewu Akatystu ku czci Męczenników Podlaskich, które poprowadzi Stanisław Szczyciński, kompozytor muzyki do Akatystu.


Sobota 10 czerwca (Kostomłoty, Neple, Krzyczew, Pratulin, Kostomłoty) 8:00 - zbiórka i wyjazd autokarem z Kostomłotów do Nepli na dalsze pielgrzymowanie.

W trakcie pielgrzymki zatrzymujemy się w Krzyczewie nad Bugiem, gdzie będzie miał miejsce sakrament pokuty i pojednania.

Po dojściu pielgrzymki do Pratulina i uczczeniu męczenników w ich świętych relikwiach

o godz. 12:00 rozpocznie się Boska Liturgia pod przewodnictwem ks. mitrata dr. Stefana Batrucha, proboszcza parafii greckokatolickiej w Lublinie, pracownika naukowego PAN.

Po Liturgii powrót autokarem do Kostomłotów i dalsza część warsztatów muzycznych.

15:00 do 18:00 - warsztaty z odlewania świec z wosku pszczelego - poprowadzi ks. Andrzej Danieluk, wieloletni duszpastesz parafi w Kostomłotach.

18:00 - Uroczysta Wieczernia o Błogosławionych Męczennikach w kostomłockiej cerkwi.

Po Wieczerni posiłek z grilla i ludowa potańcówka animowana przez kapelę Hajda Banda.


Niedziela 11 czerwca (Kostomłoty) 10:30 - Akatyst ku czci Błogosławionych Męczenników Pratulińskich. 12:00 - Boska Liturgia - suma odpustowa - główna część uroczystości.

Po Liturgii i uroczystej procesji wszystkich uczestników odpustu zapraszamy na obiad i na część rekreacyjną dla dzieci i dorosłych.


Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy od lat pomagają, wspierają i sponsorują nasze uroczystości.


663 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

コメント


bottom of page