top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraUnici.pl

Relacja z uroczystości Bożego Ciała

W czwartek 3 czerwca 2021 w naszej parafii przeżywaliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Jak co roku dzień ten rozpoczął doroczne świętowanie Odpustu ku czci Błogosławionych Męczenników z Pratulina.


Bardzo cieszymy się z licznej obecności naszych parafian i gości. Po Boskiej Liturgii, którą rozpoczęliśmy o godzinie 10:00, wyruszyliśmy w procesji eucharystycznej wokół naszej wioski Kostomłoty, aby cieszyć się z tak wielkiego Daru, jakim jest obecność Jezusa Chrystusa pod konsekrowanymi postaciami chleba i wina.


W tym roku uroczystości Bożego Ciała przewodniczył nieoceniony Przyjaciel naszej kostomłockiej wspólnoty ojciec archimandryta Jan Sergiusz Gajek MIC, zwierzchnik Kościoła katolickiego obrządku bizantyjsko-białoruskiego oraz wizytator grekokatolików na Białorusi, któremu bardzo dziękujemy za obecność, przewodniczenie uroczystości oraz za to, że zawsze na niego możemy liczyć.


Z tego miejsca również chcielibyśmy bardzo podziękować naszym wspaniałym parafianom oraz Domowi Pomocy Społecznej w Kostomłotach i jego mieszkańcom za przygotowanie ołtarzy na procesję z okazji tegorocznej Uroczystości.


Serdeczne podziękowania należą się też dziewczynkom sypiącym kwiaty, bez nich Uroczystość nie byłaby tak pięknie ozdobiona delikatnymi płatkami kolorowych kwiatów.


Do procesji Bożego Ciała w kostomłockiej parafii przygotowujemy sześć ołtarzy ponieważ tradycyjnie już uroczystość ta połączona jest z poświęceniem pól, dlatego ilość ołtarzy różni się od tego co jest przygotowywane u naszych braci łacinników - u nich są cztery ołtarze.


Poniższą fotorelację z Uroczystości mogliśmy umieścić dzięki uprzejmości pana Andrzeja, sympatyka naszej wspólnoty, który udostępnił nam zrobione przez siebie zdjęcia.


Zapraszamy za rok.
425 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page