top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraUnici.pl

Relacja z uroczystości Bożego Ciała

W czwartek 3 czerwca 2021 w naszej parafii przeżywaliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Jak co roku dzień ten rozpoczął doroczne świętowanie Odpustu ku czci Błogosławionych Męczenników z Pratulina.


Bardzo cieszymy się z licznej obecności naszych parafian i gości. Po Boskiej Liturgii, którą rozpoczęliśmy o godzinie 10:00, wyruszyliśmy w procesji eucharystycznej wokół naszej wioski Kostomłoty, aby cieszyć się z tak wielkiego Daru, jakim jest obecność Jezusa Chrystusa pod konsekrowanymi postaciami chleba i wina.


W tym roku uroczystości Bożego Ciała przewodniczył nieoceniony Przyjaciel naszej kostomłockiej wspólnoty ojciec archimandryta Jan Sergiusz Gajek MIC, zwierzchnik Kościoła katolickiego obrządku bizantyjsko-białoruskiego oraz wizytator grekokatolików na Białorusi, któremu bardzo dziękujemy za obecność, przewodniczenie uroczystości oraz za to, że zawsze na niego możemy liczyć.


Z tego miejsca również chcielibyśmy bardzo podziękować naszym wspaniałym parafianom oraz Domowi Pomocy Społecznej w Kostomłotach i jego mieszkańcom za przygotowanie ołtarzy na procesję z okazji tegorocznej Uroczystości.


Serdeczne podziękowania należą się też dziewczynkom sypiącym kwiaty, bez nich Uroczystość nie byłaby tak pięknie ozdobiona delikatnymi płatkami kolorowych kwiatów.


Do procesji Bożego Ciała w kostomłockiej parafii przygotowujemy sześć ołtarzy ponieważ tradycyjnie już uroczystość ta połączona jest z poświęceniem pól, dlatego ilość ołtarzy różni się od tego co jest przygotowywane u naszych braci łacinników - u nich są cztery ołtarze.


Poniższą fotorelację z Uroczystości mogliśmy umieścić dzięki uprzejmości pana Andrzeja, sympatyka naszej wspólnoty, który udostępnił nam zrobione przez siebie zdjęcia.


Zapraszamy za rok.
417 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page