top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraks. Piotr Witkowicz

Pielgrzymka - tym razem rowerowa z Ryk.

Zaktualizowano: 5 mar 2020

A w Kostomłotach małe oblężenie, codziennie witamy i żegnamy kolejne grupy pielgrzymów, korzystających z nowo powstałej bazy turystycznej w naszej parafii.


Tym razem na szlak pielgrzymi wyruszyli członkowie służby liturgicznej z parafii w Rykach. W majowy weekend postanowili udać się w pięciodniowy rajd (ok. 600 km), który ma ich przygotować do dłuższej trasy, przez Góry Świętokrzyskie, której celem ma być Częstochowa.

Po ok 140 kilometrach (tyle km. pokonują codziennie) dojechali do jednego z punktów noclegowych na ich trasie - Kostomłotów, żeby nieco odpocząć, posilić się i oczywiście poznać barwną historię naszej parafii. Ks. Paweł Bilski wikariusz parafii w Rykach, opiekun i organizator rajdu, powiedział, że w 17 osobowej grupie najmłodszy uczestnik ma 9 lat a najstarszy 68 lat! Gratulujemy i mamy nadzieję, że fakt ten zachęci innych do odwiedzania w takiej czy innej formie naszej "perełki Podlasia" - ostatniej istniejącej katolickiej parafii neounickiej.


150 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

תגובות


bottom of page