top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraks. Piotr Witkowicz

Odpust Bł. Wincentego Lewoniuka i Towarzyszy

Zaktualizowano: 5 mar 2020

23 czerwca parafia św. Nikity Męczennika przeżywała Uroczystość Bł. Męczenników z Pratulina, których czcigodne relikwie odbierają cześć w naszej wspólnocie od 1996r. Jak co roku gościliśmy wielu wspaniałych gości, z różnych zakątków Polski, z Białorusi, Ukrainy i Rosji.

Niedzielne świętowanie rozpoczęliśmy już o 10.30, kiedy schola ze szkoły katolickiej w Białej Podlaskiej odśpiewała Akatyst ku czci Bł. W. Lewoniuka i 12 Towarzyszy pod przewodnictwem ks. Dymitra Griszan z parafii Greckokatolickiej w Witebsku na Białorusi. Boska Liturgia rozpoczęła się uroczystą procesją spod Plebanii do ołtarza polowego przy cerkwi. Mszy świętej przewodniczył proboszcz ks. Zbigniew Nikoniuk, koncelebrowali księża z dekanatu i innych parafii Diecezji Siedleckiej, oraz kapłani obrządku bizantyjskiego z zagranicy. Słowo Boże wygłosił ks. Wojciech Hackiewicz. Modlitwę zakończyła procesja wokół parafialnej świątyni, połączona z odśpiewaniem Ewangelii na cztery strony świata.

Po Liturgii wszyscy uczestnicy odpustu wzięli udział w biesiadzie, przygotowanej wielkim staraniem przez naszych parafian. Spotkaniu przy stole towarzyszyły regionalne śpiewy przygotowane przez, między innymi, śpiewaków z Małaszewicz i miejscowych piewczych.

Oczywiście to wydarzenie nie odbyłoby się bez pomocy wielu osób prywatnych, firm, oraz naszych niezawodnych parafian, którzy rokrocznie z zaangażowaniem i szczodrością włączają się w przygotowanie odpustu.

Za każdą pomoc z serca dziękujemy i liczymy na to, że w przyszłym rok spotkamy się na odpuście w nie mniejszym gronie!


325 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

コメント


bottom of page