top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraUnici.pl

Fotorelacja z odpustu ku czci Błogosławionych Unitów Podlaskich

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tegorocznego odpustu ku czci Błogosławionych Unitów Podlaskich.


Chcielibyśmy bardzo podziękować kompozytorowi i autorowi nowej melodii do Akatystu ku czci Błogosławionych Męczenników Pratulińskich, panu Stanisławowi Szczycińskiemu, a także dr. Piotrowi Karwowskiemu, założycielowi i dyrygentowi bialskiego chóru Schola Cantorum Misericordis Christi, ks. kanonikowi Jackowi Owsiance, proboszczowi parafii Chrystusa Miłosiernego w Białej Podlaskiej, za udział jego chóru w śpiewie akatystu, kantorom w osobach Stanisława Szczycińskiego, Pawła Szczycińskiego, Krzysztofa Chalimoniuka i Leszka Kubiaka oraz wszystkim chórzystkom i chórzystom bez których nie byłoby tak przepięknego śpiewu.


Dziękujemy prezbiterom:

- ks. Dymitrowi Gryszanowi (Зьміцер Грышан), proboszczowi Parafii Greckokatolickiej pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Witebsku na Białorusi za przewodniczenie odpustowej Boskiej Liturgii,

- ks. Maciejowi Majkowi, ojcu duchownemu i wykładowcy w Wyższym Seminarium Duchownym w Siedlcach za wygłoszenie bardzo ciekawej homilii,

- księżom: Aleksandrowi Szewcowowi (proboszcz z Połocka na Białorusi), kan. Andrzejowi Witerskiemu (egzorcysta Diecezji Drohiczyńskiej), o. Jarosłowowi Kędzi (ikonograf ze Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów) za koncelebrę odpustowej Liturgii.


Dziękujemy panu Adamowi Witkowiczowi za profesjonalne nagłośnienie akatystu, liturgii odpustowej oraz poprowadzenie w radosnej, bardzo ciepłej atmosferze gier i zabaw dla dzieci podczas politurgicznych atrakcji.


Podziękowania również Karolowi Łaskiemu za coroczne indyki dzięki którym nikt nie wyszedł głodny po odpustowej agapie.


Bardzo dziękujemy też kostomłockim parafianom, którzy natrudzili się przy organizacji odpustu na wielu płaszczyznach i dołożyli wszelkich starań aby godnie przyjąć wszystkich gości.


Dziękujemy też licznie przybyłym gościom z Polski i z zagranicy, głównie z Białorusi i Ukrainy. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będzie nas jeszcze więcej i już dziś zapraszamy na akatyst i odpust ku czci Błogosławionych Męczenników Podlaskich, który planujemy na niedzielę 11 czerwca 2023 r. po Bożym Ciele.
Akatyst ku czci Błogosławionych Męczenników Pratulińskich
Boska Liturgia św. Jana Złotoustego
Procesja na zakończenie Boskiej Liturgii
Jeszcze tylko pamiątkowe zdjęcie z Kostomłotów
I na koniec szczęśliwa mina zadowolonego proboszcza po dobrze wykonanej robocie...

Bezcenne!


Autor zdjęć: Jarosław Kurek


435 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page