top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraUnici.pl

Zaproszenie na doroczną pielgrzymkę i odpust ku czci bł. Unitów A.D. 2021

Zaktualizowano: 1 cze 2021

Serdecznie zapraszamy do udziału w pielgrzymce i dorocznym odpuście ku czci Błogosławionych Męczenników z Pratulina. Tegoroczne Uroczystości przypadają w terminie 4 - 6 czerwca 2021 r.


Program:

Gości z Polski i z zagranicy zapraszamy już w czwartek na Uroczystość Bożego Ciała. Boska Liturgia z procesją z Najświętszym Sakramentem rozpocznie się o godzinie 10:00.


Program tegorocznych uroczystości odpustowych przedstawia się następująco:

piątek 4 czerwca 7:00 - Boska Liturgia w kostomłockiej cerkwi. 8:30 - wymarsz pielgrzymki, ostatni przystanek tego dnia jest w Neplach.

Powrót autokarem na kolację i nocleg do Kostomłotów.


sobota 5 czerwca 7:00 - wyjazd autokarem do Nepli i dalsze pielgrzymowanie.

ok. 12:00 - w Pratulinie bezpośrednio po wejściu pielgrzymki Boska Liturgia pod przewodnictwem ks. mitrata dr. Stefana Batrucha - pracownika naukowego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i proboszcza parafii greckokatolickiej w Lublinie.

Po Liturgii powrót autokarem do Kostomłotów.

19:00 - Wieczernia.

Po Wieczernii kolacja (grill).


niedziela 6 czerwca 11:00 - Akatyst ku czci Błogosławionych Męczenników z Pratulina w wykonaniu scholi parafialnej Parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Garwolinie pod dyrekcją ks. Andrzeja Danieluka. 12:00 - Boska Liturgia - suma odpustowa pod przewodnictwem ks. archimandryty dr. Jana Gajka (o. Sergiusz), pracownika naukowego KUL, zwierzchnika Kościoła katolickiego obrządku bizantyjsko-białoruskiego. Homilię wygłosi ks. Andrzej Danieluk - wieloletni duszpasterz kostomłockiej parafii.

Po Liturgii wszystkich uczestników odpustu zapraszamy na obiad. Przewidujemy również gry i zabawy dla dzieci.


Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy od lat pomagają, wspierają i sponsorują nasze uroczystości.


542 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page