top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraks. Piotr Witkowicz

Czytaj dalej >>> Doroczna pielgrzymka i odpust w Kostomłotach A.D. 2018


Serdecznie zapraszamy do udziału w pielgrzymce i dorocznym odpuście ku czci Bł. Męczenników z Pratulina. Tegoroczne Uroczystości przypadają w terminie   1 - 3 czerwca 2018.

Program: Gości z Polski i z zagranicy zapraszamy już w czwartek na Uroczystość Bożego Ciała. Msza św. z procesją z Najświętszym Sakramentem rozpocznie się o godzinie 11.00. Program tegorocznych uroczystości odpustowych przedstawia się następująco: piątek 1 czerwca 7.00 – Msza św. w cerkwi 8.30 - wymarsz pielgrzymki Ostatni przystanek tego dnia Neple. Powrót autokarem na nocleg do Kostomłotów

sobota 2 czerwca 8.00 - wyjazd autokarem do Nepli i dalsze pielgrzymowanie. W Pratulinie bezpośrednio po wejściu pielgrzymki – Boska Liturgia. Po niej powrót autokarem do Kostomłotów i obiad 19.00 - Wieczernia

niedziela 3 czerwca 10.00 - Akatyst ku czci Męczenników z Pratulina 12.00 - Boska Liturgia pod przewodnictwem J.E. Biskupa Ordynariusza Diecezji Łuckiej  obrządku bizantyjsko ukraińskiego Jozafata Howera. Procesję wokół cerkwi uświetni orkiestra dęta z Kodnia.

Po modlitwie, wszystkich uczestników odpustu zapraszamy na obiad przy dźwiękach orkiestry oraz zespołów ludowych. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy od lat pomagają, wspierają i sponsorują nasze uroczystości.
75 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page