top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraks. Piotr Witkowicz

Biwak harcerski w Kostomłotach

Zaktualizowano: 5 mar 2020

W ostatni weekend (15-17 lutego) w naszych Kostomłotach n. Bugiem odbył się biwak gromad siedleckich Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej - 1 Siedleckiej Gromady Zuchenek "Słoneczne Pszczółki", 1 próbnej Siedleckiej Gromady Zuchów "Odkrywcy Legend" oraz VIII Siedleckiej Gromady Zuchów "Wojownicy Ognistego Miecza". Na ten czas turystyczna baza "Stanica Jedności" w Kostomłotach stała się bazą NASA.

Zuchenki wraz z zuchami współpracując ze sobą w pięciu szóstkach (Strażniczki Wenus, Strażniczki Jowisza, Strażniczki Słońca, Helios 01 i Apollo 11) ratowali świat przed zmierzającą ku Ziemi asteroidą. Zadaniem zuchów było zabezpieczenie Ziemi przed ewentualnym zniszczeniem, natomiast zuchenki wybrały się w Kosmos, aby móc zlokalizować asteroidę i odwrócić jej bieg. Dzieci wzięły udział w licznych zajęciach takich jak gra terenowa, budowanie teleportu i rakiet kosmicznych, robienie makiety układu słonecznego i doświadczeń z dziedzin fizyki i chemii. Harcerską zabawę zwieńczyło skończyło wspólne wystrzelenie rakiet w kosmos w celu zniszczenia niebezpiecznej asteroidy. Mali harcerze mieli niepowtarzalną okazję do zwiedzenia cerkwi unickiej, poznania historii unitów na Podlasiu oraz wzięcia udziału w Liturgii sprawowanej w obrządku wschodnim. Biwak, w którym wzięło 30 osób miał na celu nawiązanie współpracy między gromadami Siedleckiego Środowiska ZHR. Tego typu przedsięwzięcia wpisują się w program ZHR mający na celu wychowanie w duchu miłości do Boga i Ojczyzny (apele, kominki, wspólna modlitwa, Msze Święte) oraz nauczenie czym jest służba bliźnim. Dzieci także przez zaangażowanie na zajęciach poznają otaczający je świat i rozwijają swoje zainteresowania, zdolności. 

Od września działa przy naszej parafii profesjonalna baza turystyczno-campingowa "Stanica jedności". W okresie zimowym i letnim ośrodek dysponuje 5 pokojami 4 osobowymi z pełną bazą sanitarną i aneksem kuchennym oraz  piękną salą konferencyjną. Ponadto w sezonie letnim można tu zmierzając słynnym szlakiem rowerowym green velo, skorzystać z pola namiotowego wyposażonego w profesjonalne zaplecze oraz "hotelik dla rowerów" . Od chwili otwarcia  ośrodek tętni życiem. Odbyły się już tu spotkania oazowe, warsztaty dla młodzieży, "przegląd pieśni patriotycznej", wieczory kolęd słowiańskich itp. Coraz więcej turystów i pielgrzymów odkrywając uroki Południowego Podlasia decyduje się zatrzymać w niepowtarzalnych kostomłockich klimatach.Jeżeli szukacie odpowiedniego miejsca na przeprowadzenie rekolekcji, zorganizowanie biwaku, warsztatów itp. to zapraszamy do rezerwowania miejsc w naszym ośrodku. Kontakt jest na naszej stronie internetowej!

151 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

댓글


bottom of page