Parafia unicka pw. św. Nikity w Kostomłotach

Podstawowe informacje...

Gościnne progi naszej cerkwi nawiedzają rokrocznie tysiące pilegrzymów i turystów z kraju i zza granicy. Każdą, mniejszą czy większą grupę, a nawet indywidualnych pielgrzymów oczekujemy z otwartymi rękoma. 
Zdajemy sobie jednak sprawę, iż wyprawa, dla wielu na daleki kraniec Polski, to nielada wyzwanie, które musi być odpowiednio przygotowane. W związku z tym pozwalamy sobie podać kilka praktycznych rad:

1. Zachęcamy, by każdy przyjazd zgłosić, przynajmniej z kilkudniowym wyprzedzeniem. Proboszcz, który zwykle oprowadza grupy jest również katechetą w szkole, prócz tego może być zajęty innymi sprawami duszpasterskimi, żeby więc nie ryzykować przysłowiowego "pocałowania klamki" prosimy o uprzedni  telefon tel.  083-3755227 ; kom. 512341502;

2. Istnieje możliwość zorganizowania ogniska, grilla itp. W obejsciu parafialnym dysponujemy ogromną wiatą, a także sporą salą, gdzie niemal przy każdej pogodzie można sympatycznie spędzić czas.

3. Dla mniejszych grup mamy do zaoferowania kilkanaście miejsc noclegowych, w świeżo wyremontowanych domach o standardzie agroturystycznym. Jeden z nich funkcjonuje również, jako

Inne atrakcje w okolicy...

Nadbużańskie, południowe Podlasie to ziemia piękna i bogata w historię, ale także w dużej mierze jeszcze nie odkryta. Zycie płynie tu innym, spokojniejszym tempem, pośród dziewiczej i bardzo czystej przyrody. Wybierając się do Kostomłot w planach turnee warto uwzględnić kilka innych arcyciekawych miejsc w naszej okolicy:

SANKTUARIUM MARYJNE W KODNIU 

PRATULIN -SANKTUARIUM MĘCZENNIKÓW PODLASKICH

SANKTUARIUM W LEŚNEJ PODLASKIEJ

ZESPÓŁ FORTÓW TWIERDZY BRZESKIEJ

PODLASKI PRZEŁOM BUGU

JANÓW PODLASKI 

SERPELICE n. BUGIEM

SPŁYW KAJAKOWY BUGIEM